Personal Västerbo

Vi arbetar utefter kvalificerade behandlingsmetoder i en arbetsgrupp bestående av psykologer, socionomer, behandlingspedagoger, socialpedagoger, beteendevetare och terapeut. Detta gör att vi har möjlighet att erbjuda flera behandlingsmetoder utifrån ett individuellt anpassat bemötande. 

Annina Hohenthal

Lena Ottosson

Verksamhetschef Stödboende

076 020 93 28
lena@vaster-bo.se

Mikael Jönsson

Verksamhetschef HVB/ My Next Move

079 3408033
mikael@mynextmove.se

Katja Jonsson

Placeringssamordnare HVB/ Föreståndare HVB Agnes och HVB Jöns

073-3686258
katja.jonsson@vaster-bo.se

Jonatan Ström

Föreståndare Stödlägenheter/Öppenvård

073-4233562
jonatan.strom@vaster-bo.se

Maria Bergman

Lina Andersson

Stf föreståndare Stödlägenheter

0734 233548
lina.andersson@vaster-bo.se

Emmy Andersson

Föreståndare Slottsparken

emmy.andersson@vaster-bo.se

Natalie Persson

Caroline Nilsson

Socionom/ Behandlingsassistent

0733 188899
caroline.nilsson@vaster-bo.se

Peter Dontsov

Amalia Bengtsson

Behandlingsassistent

072 4012860

Godfred Gatteborg

Behandlingsassistent

0732 34 89 80

Lina Pernius

Behandlingsassistent/ Behandlingspedagog

073-3849796
lina.pernius@vaster-bo.se

Chnar Amin

Behandlingsassistent

Roberto Pajovic

Behandlingsassistent

0736 41 13 61

Kia Salmela

Behandlingsassistent

Drilon Muqkurtaj

Behandlingsassistent

Sinikka Mattsson

Resurspersonal

Mattias Gregov

Behandlingsassistent/ Socionom

Robert Johansson

Behandlingsassistent

Maria Wennergren

Behandlingsassistent/ Behandlingspedagog

Irena Milic

Behandlingsassistent

Ida Larsson

Behandlingsassistent/ Friskvårdspedagog

Mustafa Hiba

Behandlingsassistent/ Socialpedagog

Henrik Andersson

Behandlingsassistent

Suraya Nazhat

Behandlingsassistent/ Socialpedagog

Sirpa Jawdat

Ekonomiassistent / Administratör

Stefan Schiptjenko Ronnert

Ekonomiassistent

Anja Szymanska & Asta

Husmor

Waldemar Brud & Bertil Lysell

Vaktmästare

Susanna Hart

Resurspersonal

Luna

Terapihund

Noche

Terapihund

Dave

Terapihund

Destiny

Terapihund

Giselle

Sällskapshund