Personal Västerbo

Vi arbetar utefter kvalificerade behandlingsmetoder i en arbetsgrupp bestående av psykologer, socionomer, behandlingspedagoger, socialpedagoger, beteendevetare och terapeut. Detta gör att vi har möjlighet att erbjuda flera behandlingsmetoder utifrån ett individuellt anpassat bemötande. 

Annina Hohenthal

Mikael Jönsson

Verksamhetschef HVB/ My Next Move

079 3408033
mikael@mynextmove.se

Lena Ottosson

Verksamhetschef Stödboende

076 020 93 28
lena@vaster-bo.se

Katja Jonsson

Föreståndare HVB Agnes och HVB Jöns

073-3686258
katja.jonsson@vaster-bo.se

Maria Bergman

Emmy Andersson

Föreståndare Slottsparken

emmy.andersson@vaster-bo.se

Jonatan Ström

Föreståndare Stödlägenheter/Öppenvård

073-4233562
jonatan.strom@vaster-bo.se

Lina Andersson

Stf föreståndare Stödlägenheter

0734 233548
lina.andersson@vaster-bo.se

Natalie Persson

Amalia Bengtsson

Behandlingsassistent

072 4012860

Caroline Nilsson

Socionom/ Behandlingsassistent

0733 188899
caroline.nilsson@vaster-bo.se

Metin Kaya

Peter Dontsov

Lina Pernius

Behandlingsassistent/ Behandlingspedagog

073-3849796
lina.pernius@vaster-bo.se

Dejan Pajovic

Behandlingsassistent

Roberto Pajovic

Behandlingsassistent

0736 41 13 61

Chnar Amin

Behandlingsassistent

Kia Salmela

Behandlingsassistent

Ida Larsson

Behandlingsassistent/ Friskvårdspedagog

Sinikka Mattsson

Resurspersonal

Mustafa Hiba

Behandlingsassistent/ Socialpedagog

Suraya Nazhat

Behandlingsassistent/ Socialpedagog

Maria Wennergren

Behandlingsassistent/ Behandlingspedagog

Mattias Gregov

Behandlingsassistent/ Socionom

Susanna Hart

Resurspersonal

Sirpa Jawdat

Ekonomiassistent / Administratör

Stefan Schiptjenko Ronnert

Ekonomiassistent

Waldemar Brud & Bertil Lysell

Vaktmästare

Anja Szymanska & Asta

Husmor

Luna

Terapihund

Noche

Terapihund

Dave

Terapihund

Destiny

Terapihund

Giselle

Sällskapshund